Shtëpia / Politika / Analisti përmbledh situatën në PD: “Nga partia e një tirani, u bë partia e një legeni”

Analisti përmbledh situatën në PD: “Nga partia e një tirani, u bë partia e një legeni”

 

Analisti Andi Bushati ka komentuar vendimin e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Në një postim në rrjetet sociale, Bushati shkruan se PD po shuhet, ndërsa nuk ka nguruar të shigjetojë si Bashën, por edhe Berishën.

Kurba e një force që po shuhet: nga partia e një tirani në partinë e një legeni”-shkruan Andi.

n.s. / dita

 

 

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …