Shtëpia / Politika / FOTO: Në fasadën e selisë së PD-së varet gjatë natës një banderolë kundër Bashës, njoftohet tubim sot në mëngjes para seancës hapëse të Parlamentit

FOTO: Në fasadën e selisë së PD-së varet gjatë natës një banderolë kundër Bashës, njoftohet tubim sot në mëngjes para seancës hapëse të Parlamentit

Vjen reagimi i parë nga demokratët pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike.

Në muret e selisë së PD-së është varur një banderolë që lexon: Basha ik!

Banderola

Slogan ky që kryedemokrati Lulzim Basha ka përdorur kundër kryeministrit Edi Rama.

Nesër është paralajmëruar se do të ketë edhe një tubim para selisë blu para se deputetët të shkojnë në Kuvend në orën 10:00.

o.p. / dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …