Shtëpia / Aktualitet

Aktualitet

20-vjeçari shqiptar kapet në Itali, vidhte sende me vlerë nëpër banesa

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Itali, pasi është denoncuar për vjedhje. I identifikuar me inicialet C.A., shqiptari u zbulua se nuk kishte leje qëndrimi të rregullt në Itali. Ai ishte denoncuar për vjedhjen e një apartamenti dhe efektivët kanë ndërhyrë menjëherë. Pasi një patrullë shkoi në vendin …

Shiko më shumë »

Pse ndryshoi rrugën Davide Pecorelli? Dyshimet mbi itinerarin e italianit të zhdukur në Shqipëri

Ndryshimi i rrugës teksa po largohej nga një hotel në Pukë ka ngritur dyshime të hetuesit që po përpiqen të zbardhin misterin e zhdukjes së biznesmenit italian Davide Pecorelli. Burime pranë këtij grupi i thanë Tv Klan se 45-vjeçari qëndroi për dy netë në një hotel në zonë, para se …

Shiko më shumë »

Policia bën bilancin e 24 orëve të fundit/ 473 qytetarë të ndëshkuar për maskat

Policia e Shtetit ka ndëshkuar me masë administrative 473 qytetarë, gjatë orëve të fundit, pasi janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse. Me masë administrative janë ndëshkuar edhe për 12 shtetas, që u konstatuan duke lëvizur gjatë orarit të ndaluar të lëvizjes. Njoftimi i policisë: Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së …

Shiko më shumë »

Qëlloi me armë zjarri drejt lokalit në Tropojë, prangoset 35-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia ka arrestuar një 35-vjeçar, të përfshirë në një ngjarje kriminale në fshatin Sopot të Tropojës. Në pranga të policisë ka rënë shtetasi me inicialet G.Rr, që akuzohet për dy vepra penale. Në lidhje me ngjarjen, një tjetër person u kap një ditë më parë, kurse është në kërkim edhe …

Shiko më shumë »

Njerku tentoi të vriste veten pasi pranoi se kishte abuzuar seksualisht me vajzën por gruaja e pengon, Iris Luarasi: Ta kishte lënë, do ishte një “wc” më pak

Pedagogia deklaron se “një pedofil më pak do t’i bënte nder shoqërisë”. Në “Shqipëria live”, Eglantina Xhaferri bëri rrëfimin tronditës, duke thënë se burri i saj kishte abuzuar seksualisht me vajzën 13 vjeçare për dy vite dhe ajo e kishte kuptuar së fundmi. Elton Xhaferri dhunonte vazhdimisht Eglantinën. “Në ato …

Shiko më shumë »

Tirja kërkon lirinë në Apel: Kam qenë e infektuar me COVID, përbëj rrezik

Teksa Prokuroria e Tiranës vijon hetimet për të zbardhur dyshimet se stafi i spitalit COVID-2 u kërkon lekë pacientëve kundrejtë shërbimit, Tire Alldervishaj ditën e sotme ka kërkuar lirimin nga qelia. Në Gjykatën e Apelit, sot sanitarja e COVID-2 është shprehur se ka qenë e shtruar nga koronavirusi dhe se …

Shiko më shumë »

Aksident i rëndë në Shkodër, humb jetën 68-vjeçari që po udhëtonte me motorçikletë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën  e sotme në Shkodër ku një makinë pa përplasur një motorçikletë dhe si pasojë një shtetas ka humbur jetën. Drejtuesi i motomjetit bëhet me dije se është shtetasi L.L 68-vjeç banues në fshatin Ashtë, Shkodër. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton …

Shiko më shumë »