Shtëpia / Ndryshe

Ndryshe

VIDEO/ Grabitja shkon keq, shitësi i thyen gjashtë shishe në kokë hajdutit

Grabitja i ka shkuar jo sipas planit një burri në Kinë i cili ka pësuar lëndime të rënda nga shitësi i dyqanit. Burri u drejtua me një thikë në dorë në një dyqan ushqimesh në dhe i kërkoi shitësit që t’i dorëzonte të gjitha paratë. Shitësi refuzoi të kryente këtë …

Shiko më shumë »

Mbi 400 marka pritet të bojkotojnë Facebook-un

Rreth 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gjiganti Facebook, prej ditës së somte. Kjo besohet të ketë ndodhur pas raportimeve se negociatat kanë dështuar që të parandalojnë bojkotin njëmujor, si përgjigjje ndaj gjuhës së urrejtjes që ekziston …

Shiko më shumë »

Sezoni turistik ka nisur, ja shenjat e horoskopit që do kalojnë pushime të bukura dhe të varfra (VIDEO)

Mëngjesin e sotëm në “Wake Up” ishte e ftuar astrologjia, Meri Shehu, e cila tregoi se çfarë parashikojnë yjet për pushimet këtë vit. “Deri në datën 12 do të vazhdojë periudha konfuze. Java e parë e korrikut do na bëjë të mendojmë për pushimet, të bëjmë plane, si dhe të …

Shiko më shumë »

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me Tereza Lekaj, sipërmarrësen e famshme në të gjithë botën. Bashkëshortja e modelit shqiptar shpesh është komentuar për pasurinë e saj në fushën e bukurisë pasi ka kompaninë më të madhe në Kinë.Çifti ka një djalë, Royëen Lekaj, …

Shiko më shumë »

Të shkrepura në momentin perfekt, 14 fotot që i kanë habitur të gjithë

Fotografitë janë një pjesë shumë e rëndësishme e jetës sonë. Para realizimit të një fotoje ne zgjedhim me kujdesin sfondin, ndriçimin, ngjyra dhe gjithçka tjetër. Mirëpo, ndonjëherë gjërat që kapin në kamera janë komplet ndryshe nga çfarë kemi menduar dhe ndryshon totalisht ajo që kishim planifikuar. Më poshtë po ju …

Shiko më shumë »

Djersitja si problem shëndetësor dhe kurat për parandalimin e saj

Një nga funksionet primare të djersës është të ulë temperaturën e trupit. Në trupin e njeriut mund të numërohen nga 2 deri në 5 milion gjëndra djerse të cilat janë të shpërndara kudo. Pjesa më e madhe e këtyre gjëndrave gjendet në shputën e këmbëve dhe në pjesën e shpinës. …

Shiko më shumë »

Kur njerëzit harrojnë që ka kamera vërdallë (FOTO)

Njerëzit janë të paparashikueshëm dhe shpesh gjenden në situata mjaft të vështira. Ata harrojnë që ka “paparacë” që ruajnë çdo moment, sidomos kur bëhet fjalë për yjet. Imazhet e mëposhtme tregojnë situata të vështira për njerëzit e famshëm. Yjet janë kapur nga kamerat, duke u turpëruar publikisht.

Shiko më shumë »

11 fotot që kanë “turpëruar” familjen Mbretërore

Askush nuk i shpëton incidenteve dhe situatave të sikletshme, madje as anëtarët e familjes Mbretërore. Të kapur në momente të vështira, ata nuk janë shqetësuar shumë për njerëzit rreth e rrotull dhe as për mediat. Të tilla janë edhe fotot e mëposhtme, ku tregohen momentet më të sikletshme të familjes …

Shiko më shumë »

Meri Shehu zbulon si do ta gjejë ditëlindja kryeministrin Rama: Nëse i fut një mendje të lehtë…  

Më datë 4 korrik, kryeministri Edi Rama feston ditëlindjen. Por si do jetë ditëlindja e tij kësaj radhe, duke qenë se jemi edhe në periudhë pandemie koronavirus? Përgjigjen për këtë pyetje e ka dhënë astrologe Meri Shehu. Kjo e fundit ishte e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku u shpreh …

Shiko më shumë »

E pazakontë në SHBA, gruaja lind foshnjën në parkingun e spitalit (FOTO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në SHBA, ku një grua ka sjellë në jetë foshnjën e saj në parkingun e një spitali në Florida. Të befasuar mbetën të gjithë të pranishmit që po përpiqeshin ta dërgonin gruan me sa shpejtësi të mundej për në spital. Nga filmimet duket Susan …

Shiko më shumë »