Shtëpia / Sociale

Sociale

Shpërthen gazetarja: Në veri kanë turp të flasin për seksin!

Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e “Ftesë në Pesë”, në Top Channel. Kohët e fundit, ajo ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet, për shkak të shkrimeve provokuese në revistën më të re feministe “Bitch Magazine”. Në mbrojtje të një prej shkrimeve të …

Shiko më shumë »

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!

Kryetari i Bashkisës së Tiranës Erion Veliaj gjatë vizitës me kryeministrin Edi Rama në konviktet e Qytetit Studenti, e ka përqendruar fjalën e tij te rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili është një nga kundërshtarët e ndërtimit të shkollës “Nënë Tereza” në ish-fidanishten e Bujqësorit. Veliaj u tha studentëve …

Shiko më shumë »

“Sezonin e zgjatët vetë”, Rama batuta në QS: E çfarë vape do jetë këtë korrik!

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilluan një takim me disa studentët në Qytetin Studenti, ku premtuan ndër të tjera ndërtimin e Kampusit Universitar brenda mandatit të ardhshëm në krye të Bashkisë së Tiranës. Gjatë bashkëbisedimit, Rama nuk kurseu as batutat me të rinjtë duke …

Shiko më shumë »

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e shkollës së integruar “Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë inspektimit në godinat 28 dhe 29 në QS ku ka përfunduar rikonstruksioni i tyre, Rama theksoi se ajo që është bërë për Universitetin Bujqësor të Tiranës …

Shiko më shumë »

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama “zotohet”: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin “Studenti”, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë inspektimit me kryeministrin Edi Rama në godinat 28 nga 29 në Qytetin Studenti që janë rikonstruktuar …

Shiko më shumë »

“Furtunë” për të punësuarit në shtet, ç’parlajmëroi Braçe dje në tryezën e BE

Pak muaj nga afati i paralajmëruar për vendimin e Bashkimit Europian mbi negociatat e integrimit me Shqipërinë, zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka paralajmëruar një tjetër skaner në administratën publike. Gjatë një takimi ku ishte i pranishëm edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Brace tha se nuk do të ketë vend për …

Shiko më shumë »

“Top Story”, kabllori pirat “Poja” ofron shërbim të paligjshëm në Fier

“Top Story” ndaloi në fshatin Pojan të Fierit, pjesë e Njësisë Administrative Ndërmënas. Në këto fshatra ushtron aktivitetin e tij televizioni kabllor “Poja”. “Top Story” futet në disa shtëpi dhe dyqane të fshatit, ku rezulton se ky kabllor piraton një pjesë të mirë të kanaleve, si Top Channel, News 24, …

Shiko më shumë »

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

“Top Story” u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e shikojmë edhe nga të dhënat e regjistruar në AMA, subjekti …

Shiko më shumë »

“Top Story”, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!

Raste të pazakonta, “Top Story” gjeti kudo në Shqipëri. Kamera e emisionit u ndal në një kasolle të vogël, me antena satelitore. Ajo ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit në Qukës. Aty janë të vendosura serverat e televizionit kabllor “Elbasan Cable”. Ai është në pronësinë e zotit Altin Çobo. Ky subjekt …

Shiko më shumë »

“Top Story” zbulon dramën sociale. Pronari pirat i merr lekët një të varfëri

“Top Story”, duke biseduar me qytetarët zbulon se kabllor “JUDI” bashkëpunon edhe me disa subjekte të tjera, të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre në fshatrat e Lushnjes. Një rast i tillë paraqitej në fshatin Plug. Aty gjendet një platformë kabllore funksionale dhe që piratonte kanale të platformës Digialb. Gjithashtu, …

Shiko më shumë »