Shtëpia / Sport

Sport

“Skaneri” i 700 golave ​​të Leo Messit në karrierë

Pas ekzekutimit të saktë të penalltisë, në barazimin e Barcelonës kundër Atlético Madrid (2-2), Lionel Messi ka rrumbullakosur 700 gola zyrtarë në karrierën e tij profesionale. Nga këto, 630 janë realizuar me fanellën e klubit të tij (Barcelona), ndërsa 70 me kombëtaren argjentinase. Është një shifër e rrumbullakët, që riafirmon …

Shiko më shumë »

Cristiano Ronaldo magjeps me golin e tij, topi arrin shpejtësinë e ‘frikshme’ (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Juventus iu afrua më shumë titullit me fitoren ndaj Genoas 3-1. Si gjithmonë nuk mund të mungonte një gol nga ylli portugez, Cristiano Ronaldo. 35-vjeçari ka shënuar në dy sfidat e fundit, por goli i djeshëm kundër Genoas ishte fantastik për nga mënyra e realizimit. Portugezi goditi …

Shiko më shumë »

Leo Messi 3 vite i martuar, gruaja i bën dedikimin e veçantë me një video

Leo Messi feston sot 3-vjetorin e martesës me gruan e tij Antonella Roccuzzo. Ylli i Barcelonës u martua me shoqen më të ngushtë të fëmijërisë në një ceremoni në Rosario, Argjentinë. Në këtë përvjetor Antonella ka postuar një video nga dasma, në të cilën çifti shkëmben unazat dhe duket mjaft …

Shiko më shumë »

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për të ka kryer vizitat mjekësore dhe firmosi kontratën e rej 5-vjeçare prej 5 milionë eurosh në sezon. Klubi zikaltër do të derdhë në arkat e Real Madridit 40 milionë euro plus 5 të tjera në …

Shiko më shumë »

Kush e bën tjetër përveç Ronaldos, Georgina mban në dorë qindra mijëra euro (FOTOT)

E kush tjetër veç Kristiano Ronaldos mund të mbajë në dorë një orë Rolex me vlerë 442 mijë euro. Një shifër stratosferike kjo, por kur flitet për një njeri si CR7 këto shpenzime duken normale. Ylli portugez mbetet njeriu i rekordeve si brenda dhe jashtë fushës. Makinat dhe orët e …

Shiko më shumë »

Video që tregon hapur krisjen te Barcelona, Messi i pakënaqur me trajnerin

Messi duket i pakënaqur me ekipin aktual te Barcelona dhe këtë e ka shfaqur me gjestet e tij. Një barazim 2-2 si ai në fushën e Celta Vigo dhe sidomos largimi me dy pikë nga kryesuesit e Real Madrid do të shoqëroheshin me nervozizëm në një skuadër si Barcelona. Një …

Shiko më shumë »

Situatë kaotike te klubi kazak, 25 futbollistë infektohen me koronavirus

Klubi i Kaisar në Kazakistan është tronditur nga një lajm ku pas testeve të kryera 25 lojtarë kanë rezultuar me koronavirus. Lojtarët janë 10 nga ekipi i parë dhe të tjerët nga ekipi i dytë. Kjo vjen vetëm 2 ditë para rifillimit të kampionatit në Kazakistan, i cili është planifikuar …

Shiko më shumë »

Bëhet zyrtarizimi, Arthur Melo lë Barcelonën dhe vesh fanellën e Juves

Sezoni 2020-2021, do ta gjejë Arthur Melo-n të veshur bardhë-e-zi. Braziliani nuk do të laujë më me ekipin e Barcelonës. Lajmi u zyrtarizua duke parë se bilanci për sezonin 2019-2020 do të mbyllet në datën 30 qershor. Katalanasit kanë shpejtuar për të publikuar edhe shitjen e Arthur te “Zonja e …

Shiko më shumë »

Futbollisti i njohur dhe e dashura e tij “rritën temperaturat” me pozën intime (FOTO)

Lautaro Martinez nuk shënon gola vetëm në fushën e blertë. Goli i tij më i madh është Agostina Gandolfo, bukuroshja argjentinase që është në një lidhje me sulmuesin e Interit. Duket se futbollisti i njohur, Lautaro Martinez, nuk shënon gol vetëm në fushën e blertë. Pasi “goli” i tij më …

Shiko më shumë »

Çfarë po ndodh me Ronaldon? Georgina ndez rrjetin me imazhet e fundit (FOTO)

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Gerogina Rodriguez janë duke kaluar kohën e tyre të lirë në një jaht mjaft luksoz. Kjo është parë përmes postimeve të ndryshme që ata kanë bërë në rrjetin social Instagram, ku edhe fansat kanë vërejtur një detaj, shkruan Mirror. Georgina pasi …

Shiko më shumë »