Recent Posts

Shkoi në Greqi me fëmijën e mitur, e la atje me qëllim që të përfitonte azil politik/ Pranga babait nga Librazhdi

Një shtetas nga Librazhdi me inicialet SH.Z, është proceduar penalisht për veprën penale “braktisje e të miturit”. Procedimi penal për ketë shtetas filloi pasi nga verifikimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas ka kaluar me djalin e tij të mitur E. Z. kufirin për në Veria, Greqi  dhe e …

Shiko më shumë »

Shkon në 6 numri i personave të arrestuar për 4 kilogram heroinë në Elbasan

Në kuadër të operacionit të koduar “Kështjella”, ku një ditë më parë u kap dhe u sekuestrua 4 kilogram e 215 gramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë, është arrestuar shtetasi G. H., 36 vjeç. Njoftimi i policise: Në vijim të operacionit policor të koduar “Kështjella”, për goditjen e veprimtarisë kriminale …

Shiko më shumë »

FOTO/ Ky është 22-vjeçari i vrarë me armë zjarri në Bulqizë! E qëlloi shoku

Ky që shikoni në foto është Elidon Basha, 22-vjeçari i vrarë më armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Bulqizë. Sipas policisë dyshohet se ai u qëllua nga shoku i tij Klodian Kola rreth orës 23:30 të së enjtes pasi kishin dalë për gjah. I riu u dërgua me urgjencë drejt spitalit të Traumës në …

Shiko më shumë »