Recent Posts

Protestojnë kamzalinjtë, Mziu: Qeveria s’na jep leje mjedisore. Bisedoj vetëm me banorët e mi, jo me të Tiranës që janë në PS

  Banorët e Kamzës kanë protestuar sërish kundra djegies së mbeturinave në Kamëz, ndërsa kërkuan takim me kryetarin e tyre për zgjidhjen e situatës. Që prej disa ditësh, ata jetojnë mes helmeve që lëshon asgjësimi i plehrave mes të cilave, po sipas tyre ka, edhe mbeturina spitalore e ushtarake. “Po …

Shiko më shumë »

Takimi me Panuçin, Xhaka sqaron: Mbetem përjetë kuqezi

Taulant Xhaka ka reaguar zyrtarisht nëpërmjet një postimi në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale mbi zërat që kanë qarkulluar se futbollisti nuk e ka takuar trajnerin e kombëtares Christian Panucci pas ndeshjes së kësaj fundjave të Bazelit me Lucernën duke i quajtur të pavërteta ato. 44 vjecari kishte …

Shiko më shumë »

Video/ Policët e rremë grabisin dy adoleshentë tek ‘Mali i Robit’ Kavajë

Dy persona u vunë në pranga pasi duke u sjellë si efektivë të policisë vodhën një persona. Ngjarja ndodhi gjatë ditës së sotme në Malin e Robit, pranë Kavajës, ku u arrestuan Fatjon Ahmetaj, 30 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje dhe  Ermir Bollmoshi, 26 vjeç, banues në Kavajë. …

Shiko më shumë »