Recent Posts

Vrau qenin duke e tërhequr zvarrë me motor, 64-vjeçari në Lushnjë e pëson keq!

Qentë ndonëse janë besnike shumica e njerëzve i keqtrajtojnë ato. E njëjta gjë ka ndodhur edhe në Lushnjë ku një kafshë shtëpiake ka ngordhur pasi pronari i tij e kishte tërhequr zvarrë me motor në aksin rrugor Çermë-Lushnjë. Shtetasi në fjalë është identifikuar me inicialet F.H., 64-vjeç, banues në Zhamë, …

Shiko më shumë »

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqit”: Të rinjtë kanë shumë probleme, ka ardhur virusi Britanik

Drejtori i “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi, shpjegon se si bëhet ndarja e urgjencave, në bazë të kodeve mjekësore. “Kodi blu, ndihma jepet menjëherë, në kodin e kuq jepet për 15 minuta, ndihma nga mjeku e kështu me radhë. Të shtruar aktualisht janë 220”, thotë ai. Kapisyzi shton më tej se …

Shiko më shumë »

Shqipëria në 24 orët e fundit: 1134 të vaksinuar, 1,021 raste të reja dhe 19 viktima nga Covid

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 1,021 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë marrë dozat e vaksinave 1134 persona. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 19 qytetarë. Ndërkohë betejën me virusin e rrezikshëm e kanë fituar 906 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit. Njoftimi …

Shiko më shumë »