Recent Posts

Anëtar i organizatave kriminale në Itali/ 30-vjeçari kapet në Vlorë

Një 30-vjeçar nga Orikumi është arrestuar nga Policia e Vlorës me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Policia thotë se në pranga ka rënë shtetasi G.K., 30 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i tij është bërë pas shpalles në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet policore italiane, pasi Gjykata e Mesinas, Itali, ka lëshuar …

Shiko më shumë »

Horoskopi 26 Nëntor 2020/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Që nga nesër do ta keni më të lehtë për të kuptuar pse disa njerëz kanë vepruar në mënyrë të çuditshme dhe të pakuptueshme. Duhet t’ju kujtoni atyre se ajo që është e mirë për ju është e mirë gjithashtu edhe për ata. Demi Ju duhet të filloni ti …

Shiko më shumë »

‘Vis Korçari’ që u plagos me plumb në shpatull në Elbasan, arrestohet tek Trauma/ Autori në kërkim

Përplasje me armë zjarri mes emrave të njohur të botës së krimit në Elbasan. Në lagjen “Emin Matraxhiu”, pranë stadiumit “Air Albania”, një person i identifikuar si Migert Qosja ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit tip MAZDA, i cili ka qënë në lëvizje e sipër. Brenda mjetit …

Shiko më shumë »