Shtëpia / Tag Archives: Adriatik Llalla

Tag Archives: Adriatik Llalla

Parlamenti holandez “dritë jeshile” për negociatat

“Shqipëria, përparim të mjaftueshëm për nisjen e bisedimeve” Holanda i ka thënë zyrtarisht “po” nisjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian. Parlamenti holandez, ashtu si edhe Komisioni për Çështjet e Jashtme, ka miratuar në seancë plenare qëndrimin e mbajtur nga qeveria për të …

Shiko më shumë »

PD: Qeveria emëron kandidatin e PSD kryeinspektior për Veriun

Alibeaj: Tregues se Rama po bashkëpunon me Tom Doshi pas zgjedhjeve të 25 Prillit Partia Demokratike deklaron se qeveria ka emërua kryeinspektor për Veriun në Inspektoriatin e Ndërtimit kandidatin për deputet i PSD-së, Serdar Hoxha. Enkelejd Alibeaj shprehet nga selia blu se ky emërim tregon bashkëpunimin e kryeministrit Edi Rama …

Shiko më shumë »

Votimi pro Shqipërisë në parlamentin e Holandës, Xhaçka: Kemi përmbushur kushtet

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka reaguar pas votimit në Parlamentin Holandez që i hap rrugën uljes së Shqipërisë në Konferencën e Parë Ndërqeveritare me Bashkimin Evropian. Në një postim në mediat sociale, Xhaçka shkruan se Holanda i tha po Shqipërisë dhe këtë e quan një …

Shiko më shumë »

Kim: Kush trafikon qenie njerëzore i ndalohet hyrja në SHBA

“Urdhri i Presidentit Biden është i qartë” Kush trafikon qenie njerëzore ndalohet të hyjë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një konferencë të organizuar mbi këtë temë nga OSBE në Tiranë, ambasadorja amerikane Yuri Kim, tha se urdhri i presidentit Joe Biden është i prerë ndaj atyre që shkelin …

Shiko më shumë »

Basha mbledh të premten Kryesinë

Demokratët nisin analizën për zgjedhjet e 25 Prillit Pak ditë pasi u rikonfirmua për herë të tretë në krye të Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë të premten në orën 11:00 Kryesinë e kësaj force politike. Në takimin e nesërm do të diskutohet dhe miratohet metodologjia e analizës për …

Shiko më shumë »

Bosi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89-vjeçare me gruan 45 vite më të re (FOTO)

Bosi  i Formula 1, Bernie Ecclestone, do të bëhet baba për herë të katërt në moshën 89-vjeçare. Bashkëshortja e tij 44 vjeçare, Fabiana Flosi, solli në jetë djalin me emrin Ace. Bernie gjithashtu është baba i tre vajzave, Deborah 65 vjeç, Tamara 35 dhe Petra 31. Manjati i F1 u …

Shiko më shumë »

Angela Martini zbulon gjestin human që bashkëshorti bëri për të: I shpëtoi jetën një… (FOTO)

Modelja e njohur, Angela Martini, ka zbuluar përmes një postimi në “Instagram” se sa i përkushtuar është bashkëshorti ndaj saj. Bukuroshja shkodrane ka ndarë me ndjekësit një video në “Instagram”, ku zbulon edhe gjestin human që Dragos Savulescu bëri ndaj saj. “Ishim në një restorant peshku duke porositur ushqim, kamerieri …

Shiko më shumë »

Almeda Abazi merr dhuratën super luksoze nga aktori i famshëm turk (FOTO)

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të komentuar në mediat shqiptare dhe ato turke. Ata janë mjaft aktivë në rrjetet sociale dhe herë pas here marrin vëmendjen e të gjithëve me postimet që bëjnë. Por së fundmi, Almeda dhe aktori i famshëm turk po komentohen për …

Shiko më shumë »

Mijëra pëlqime në pak minuta, ja foto e Olta Gixharit që mori menjëherë vëmendjen (FOTO)

Pak kohë më parë, Olta Gixhari, zbuloi se ishte në pritje të ëmbël. Ajo është duke qëndruar me partnerin e saj në Spanjë, nga ku ndan me ndjekësit e shumtë momente të ndryshme nga jeta e saj. Prej disa ditësh, aktorja e njohur ka postuar në “Instagram” foto dhe video …

Shiko më shumë »