Shtëpia / Tag Archives: Aktualitet

Tag Archives: Aktualitet

Zv/ministrja e Shëndetësisë: Bëni kujdes, infektohesh dhe po ta vendosësh maskën gabim

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli tha se infektimi i qendrave shëndetësore është fenomen që ka ndodhur edhe në vende të tjera të botës. Sipas saj, kjo ka ardhur edhe si pasojë e hapjes dhe rikthimit të shërbimeve të QSUT-së. “Infektimi i qendrave shëndetësore është fenomen që ka ndodhur edhe në …

Shiko më shumë »

Rama, Meta e Basha do të bëhen bashkë më 4 korrik, ceremonia që do marrin pjesë

Dita e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës po afron teksa kalendari do të shënojë 4 korrik. E për këtë Ambasada Amerikane në Tiranë ka organizuar një ceremoni festive. Në këtë ceremoni, të organizuar nga ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, marrin pjesë kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta, kryeparlamentari …

Shiko më shumë »

Sherri në Bulqizë, policia jep detaje: U sulmuan dy vëllezër me thikë, largohet autori

Policia ka dhënë detaje në lidhje me sherrin e ndodhur pak më herët në Bulqizë, duke zbuluar se janë sulmuar me thikë dy vëllezër. Uniformat blu sqarojnë se vëllezërit e moshës 19 dhe 22 vjeç, janë goditur nga një person i tretë, i cili aktualisht ndodhet në kërkim Mësohet se …

Shiko më shumë »

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr mes të rinjve ka përfunduar me plagosjen rëndë të njërit prej tyre. Bëhet me dije se sherri ka degjeruar deri në nxjerrjen e thikave, ku dhe është lënduar një prej tyre. Ende nuk dihen shkaqet …

Shiko më shumë »

KE harton kornizën e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, çfarë parashikon

Komisioni Europian i paraqiti Këshillit draftin e kornizës së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke përcaktuar udhëzimet dhe kriteret për bisedimet e tyre të pranimit. Komisioni ishte i ftuar t’i paraqiste këto propozime marsin e këtij viti kur Këshilli i çështjeve të Përgjithshme mori vendimin e hapjes së …

Shiko më shumë »

Nesër do të ketë ndërprerje energjie për disa orë në këto zona të Tiranës

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se nesër në Tiranë do të shkëputet energjia elektrike për disa orë. Kjo për shkak të punimeve e për disa orë nuk do të ketë drita pjesërisht në rrugën “Pandi Dardha”, në rrugën “Tahir Sinani dhe mbrapa shkollës “Ahmet Gashi”. Njoftimi i …

Shiko më shumë »

Dokumenti i SHIK për Fatmir Haklajn, reagon Zylfie Haklaj: Ja e vërteta

Pas qarkullimit në media të lajmit për zbulimin e një dokumenti të SHIK, sipas të cilit Fatmir Haklaj betohej se do të vriste 18 persona, përfshi edhe Azem Hajdarin, ka reaguar e motra e Fatmirit, Zylfie Haklaj. Lidhur me këtë ajo tha se ky betim nuk është i vërtetë e …

Shiko më shumë »

Hiqeshin si pushues në Mykonos, policia greke zbulon fermën me drogë të shqiptarëve

Një bandë shqiptare e trafikimit të drogës është goditur nga policia greke. Sipas mediave fqinje, shqiptarët kishin kthyer një fermë në një magazinë ku kultivonin e përpunonin lëndën narkotike. Drogën ata e kishin fshehur në disa kova të cilat më pas ishin groposur në tokë. Por falë një aksioni të …

Shiko më shumë »

Ish-deputetja e PD zbulon: Rama po projekton vjedhjen e fundit. Ky është projekti grabitqar

  Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, thotë se Edi Rama po projekton vjedhjen e fundit. Për këtë ish-deputetja i referohet projektit të Rrugës Milot-Fier. Sipas Tabakut, “Ndonese në një terren fushor dhe që piketon një distancë 136 km përmes të cilës qeveria pretendon të shkurtojë kohën nga 120 minuta …

Shiko më shumë »

E rëndë në Tiranë, bie nga lartësia i mituri palestinez

Një incident ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pasi një i mitur ka rënë nga lartësia. Ngjarja ndodhi rreth një orë më parë e bëhet fjalë për një shtetas palestinez. Aktualisht 17-vjeçari, sipas informacioneve paraprake të Policisë së Shtetit, ndodhet në spital ku po merr trajtimin e nevojshëm mjekësor. …

Shiko më shumë »