Shtëpia / Tag Archives: Gazeta Kombi

Tag Archives: Gazeta Kombi

EMRI / Me 4 klandestinë në makinë, bie në prangat e policisë

Një person është vënë në pranga pasditen e sotme, në Gjirokastër. Ai u kap duke transportuar katër klandestinë që kishin hyrë ilegalisht nga Greqia. Raportohet se i arrestuari është Sajmir Muçajm, banues në Tepelenë. Muçaj i transportonte emigrantët me automjet nga Gjirokastra, ku ata besohet se ishin futur ilegalisht, në …

Shiko më shumë »

Shkuan për të vjedhur kanabis dhe masakruan shqiptarin, dënohen 4 australianët

Katër australian janë shpallur fajtor për vrasjen e një shqiptari. Sipas raportimeve të mediave, 4 të dënuarit kishin hyrë në shtëpinë e Urim Gjarbit për të vjedhur kanabis, por pas rezistencës së këtij të fundit e vranë. Gjykata e Lartë, pas 4 ditësh seancash të gjata shpalli fajtor; Benjamin John Mitchell, …

Shiko më shumë »

Aksident i rëndë në Fushë-Prezë/ Përplasen 3 automjete, mbeten 6 të plagosur

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në Fushë Prezë të Tiranës. Si pasojë, 6 persona janë plagosur. Aksidenti ndodhi në Fushë-Prezë, kurse 6 të plagosurit janë dërguar në spital. Informacion paraprak Më datë 30.10.2020, rreth orës 18:20, në Fushë-Prezë, pa shkuar tek Ura e Gjolës, janë përfshirë në aksident 3 mjete. …

Shiko më shumë »

“Më kërcënuan me armë dhe më morën çantën personale e bizhuteri”, Policia nis hetimet për grabitjen në Roskovec

Një grabitje dyshohet se ka ndodhur pasditen e sotme në Roskovec. Sipas informacioneve zyrtare, rreth orës 14:35, shtetasja D.V., ka njoftuar se në dyqanin e saj me artikuj të ndryshëm në qytetin e Roskovecit, dy persona të pa identifikuar, dyshohet se nën kërcënimin e një sendi në dukje armë zjarri, …

Shiko më shumë »

Shtohen ndëshkimet për maskat, Policia gjobit 727 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka vendosur 727 gjoba me vlerë 3.000 lekë, për qytetarët që lëviznin pa maskat mbrojtëse. Gjithashtu janë shoqëruar në ambientet e Policisë 10 shtetas të cilët nuk kanë pranuar të tregojnë mjetin e identifikimit. Njoftimi i Policisë: Policia e Shtetit Kontrolle të vazhdueshme në …

Shiko më shumë »

Të dënuar për vrasje dhe organizatë kriminale, OFL “piketon” 2 të fortët në Korçë dhe Peshkopi: Deklaroni burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon të deklarojnë burimet e pasurisë tre personave të skeduar nga drejtësia për vepra të ndryshme penale. Në rrjetën e OFL kanë rënë tre të dënuarit Qamil Açka (Miftiu), banues në Peshkopi, i dënuar në Itali për veprat penale “Organizata kriminale” dhe “Vjedhja me armë”. …

Shiko më shumë »

Ambasada në Turqi, thirrje shqiptarëve: Shkoni në një zonë të sigurt dhe na kontaktoni

Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar në lidhje me tërmetin e fuqishëm që goditi sot Turqinë perëndimore, pranë zonës së Izmirit. Ambasada u ka bërë thirrje shtetasve shqiptarë të gjendur në zonë të transferohen në një zonë të sigurt. “Një tërmet i fortë ka goditur Turqinë perëndimore,pranë zonës së Izmirit. …

Shiko më shumë »

U konfirmua në detyrë nga KPK/ Komisioneri Publik ankimon vendimin për prokuroren Enkeleda Osmani

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e KPK-së, institucion i cili e konfirmoi në detyrë prokuroren Enkeleda Osmani (Xhengo). KP i kërkon Kolegjit të Posaçëm të Apelimit që të riçelë hetimin gjyqësor për prokuroren dhe, të vendosë shkarkimin nga detyra të saj. Në një njoftim në faqen zyrtare, Komisioneri Publik thotë se “subjekti i …

Shiko më shumë »

Plagosi me sende të forta një person në Astir, kapet 36-vjeçari (VIDEO)

Një 36-vjeçar është arrestuar nga policia e kryeqytetit, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative për një shtetas të shpallur në kërkim që lëvizte në këmbë tek sheshi “Shqiponja”, policia menjëherë ka organizuar punën dhe kanë ndaluar shtetasin …

Shiko më shumë »

Grabitet kasaforta e një biznesi gjatë natës në Kukës/ Policia vë në pranga dy vëllezër, u zbulon edhe…

Dy vëllezër janë autorët e dyshuar të vjedhjes së një kasaforte në një lokal në qytetin e Kukësit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, gjatë natës. Specialistët për Hetimin e Krimeve në DVP Kukës, arrestuan në flagrancë shtetasit R. H., 30 vjeç, banues në Kukës dhe E. H., 21 vjeç, banues në Kukës …

Shiko më shumë »